Zum Inhalt springenZum Suchen springenSpringe zum MenüZum Seitenfuß springenZum Warenkorb springen

Ägarstruktur

Här hittar du information om vår ägarstruktur; våra tio största aktieägare samt alla ägares lands- och typfördelning.

10 Största ägarna

Komplett lista kommer att publiceras i första delen av oktober.

Största ägarna
ÄgareAntal aktierKapitalRösterVerifierat
Stymie Invest AB8.185.00054,57%54,57%2026-09-24
Nordnet Pensionsförsäkring604.4174,03%4,03%2026-09-28
Anders Wall600.0004%4%2026-09-28
Cicero Fonder571.4293,81%3,81%2026-09-24
Carnegie Fonder500.0003,33%3,33%2026-09-28
Alcur Fonder480.0003,2%3,2%2026-09-28
Familjen Hielte428.5712,86%2,86%2026-09-24
Avanza Pension320.4332,14%2,14%2026-09-28
FE Fonder316.6602,11%2,11%2026-09-28
Cliens Kapitalförvaltning212.0001,41%1,41%2026-09-28
Summa12.218.51081,46%81,46%
Others2.781.49018,54%18,54%
Total15.000.000100%100%2026-10-23

Vill du se innehav hos ledande befattningshavare? Då kan du läsa mer här.