Skip to contentSkip to searchSkip to menuSkip to footerSkip to cart

Ägarstruktur

Här hittar du information om vår ägarstruktur; våra tio största aktieägare samt alla ägares lands- och typfördelning.

10 Största ägarna

Komplett lista kommer att publiceras i första delen av oktober.

Största ägarna
ÄgareAntal aktierKapitalRösterVerifierat
Stymie Invest AB8,185,00054.57%54.57%2026-09-24
Nordnet Pensionsförsäkring604,4174.03%4.03%2026-09-28
Anders Wall600,0004%4%2026-09-28
Cicero Fonder571,4293.81%3.81%2026-09-24
Carnegie Fonder500,0003.33%3.33%2026-09-28
Alcur Fonder480,0003.2%3.2%2026-09-28
Familjen Hielte428,5712.86%2.86%2026-09-24
Avanza Pension320,4332.14%2.14%2026-09-28
FE Fonder316,6602.11%2.11%2026-09-28
Cliens Kapitalförvaltning212,0001.41%1.41%2026-09-28
Summa12,218,51081.46%81.46%
Others2,781,49018.54%18.54%
Total15,000,000100%100%2026-10-25

Vill du se innehav hos ledande befattningshavare? Då kan du läsa mer här.